| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 330 µF |
| Voltage Rating (DC) | 10 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 20 mΩ |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Voltage Rating | 10 V |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | Unknown |
| Ripple Current @ Low Frequency | 175 mA @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency | 3.5 A @ 100 kHz |
| Tolerance | 20 % |
| Packaging | Reel |
| Height - Seated (Max) | 7.7 mm |
Stock: 403
Distributors
pcbx
Unit Price$0.72583
Ext.Price$0.72583
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.72583 | $0.72583 |
| 10 | $0.68988 | $6.89880 |
| 25 | $0.65571 | $16.39275 |
| 50 | $0.62324 | $31.16200 |
| 100 | $0.54203 | $54.20300 |
| 300 | $0.49091 | $147.27300 |
| 500 | $0.44461 | $222.30500 |
| 1000 | $0.40267 | $402.67000 |
